Paviljon Jurček je poleg hale A eden prvih posegov na področju današnjega Gospodarskega razstavišča. Leta 1965 poskuša Milan Mihelič z novim zazidalnim načrtom povezati že zgrajene objekte v celoto z novimi.
Postavitev objektu vsiljuje vlogo velike izložbe, ki sili na ulico. Dodatno ga določa še visok stolp, ki se nahaja med zelenjem v neposredni bližini. Krožno zasnovo paviljona pogojujejo statični zakoni gobaste lupine z enim samim stebrom. Krožen prostor brez dodatnih podpor je izjemno primeren za razstavno dejavnost. Objekt je podkleten, spodnji, popolnoma zaprt del je kontrast popolni transparenci zgornjega. Osnovna osvetlitev razstavnega prostora je točkovna, razpršena po površini gobastega stropa. Objekt je zastekljen po celotnem obodu, specifični stik s streho pa optično dodatno zmanjšuje skrajne robove lupine. Raster zasteklitve je enoten, poudarja vertikalnost in je razmeroma gost. Edina izjema v njem je vhod, ki se odpira na skupni predprostor razstavišča.
Stanje: objekt je neobnovljen. Še vedno je v uporabi za občasne razstavne in konstantne gostinske potrebe v kleti.
Varstveni režim: varuje se objekt kot samostojna zaključena celota, brez novih notranjih pregrajevanj v pritličju in z ohranitvijo enakega principa zasteklitve.